نوشیدن از حوض کوثر در این دنیا

مهدی پرده نشین (متخلص به مهیار) : این حقیقت بدون هیچ واسطه ای بیان می شود

شرف حضور نزد فقیهی عالی رتبه را کسب نمودم که از بردن نام ایشان به درخواست خودشان معذورم .

اما آن چیزی که باعث شد حالم متغیّر گردد و ناخواسته جمله لا اله الا الله به زبانم جاری گردد ، جریانی بود که ایشان با اکراه بیان نمودند . ( شرح حالت مکاشفه ای که برایشان اتفاق افتاده بود )

در روزی گرم و طاقت فرسا که پس از کار و تلاش بسیار ایشان ، در گرم ترین روزهای تابستان که با ایام ماه مبارک رمضان مصادف بود ، پس از یازده بار خواندن سوره ی کوثر در گوشه ای دراز کشیده و در چند ثانیه این حالت به ایشان دست داد .

از ستون منزل فقیه ، گویا نهری جاریست. پس از آن متوجه مردی با عرقچین سبز می گردند که ایشان را به نوشیدن فرا می خوانند . فقیه در مقابل درخواست ، می فرمایند: که من روزه دار هستم ، ایشان در پاسخ می فرمایند: نوشیدن از این نهر، روزه را باطل نمی کند . دستشان را به سمت نهر دراز نموده و یک کف از آن برداشته و میل نموده و پس از آن شروع به گریه می نمایند و دوباره همین حالت به ایشان دست داده و پس از آن در مقام سؤال از آن بزرگوار می پرسند: چرا پس از خوردن اشکهایم ناخواسته جاری میشود . آن بزرگوار پاسخ دادند : مگر نمی دانی که آب این حوض با اشک مؤمنان آمیخته شده است ( فقیه بلند مرتبه درپاسخ به سؤال من درباره کیفیت آن آب فرمود : از شیر سفیدتر ، نیمه جامد همچون برف ، با سردی و گرمی متعادل ، از عسل شیرین تر ).

ایشان فرمودند : هنگام افطار، از فرط سیری اشتها به هیچ چیز نداشتم و حتی از کسانی که به خوف از تلف شدن روزه نمی گرفتند ، شاداب تر بودم.

**********

نویسنده و منتشر کننده : مهدی پرده نشین ( متخلص به مهیار خراسانی )

-----------------------------------------------

تحلیل با شما ! ! !

 

 

/ 0 نظر / 22 بازدید